01.

Загальна інформація

Перш за все – для стабільного живлення електронних приладів, комп’ютерної техніки, а також будь-якої техніки з електронним блоком живлення. Він спеціально проектувався для безпечної експлуатації навантаження.

Інверторний стабілізатор напруги з захистом на випередження без накопичення енергії.

Гасить небезпечні скачки напруги до того, як вони потраплять в навантаження.

Стабілізатори подвійного перетворення енергії бувають двох видів – з накопиченням у внутрішніх ємностях і з поверненням енергії в мережу.

– коли вхідна напруга сильно занижена або сильно завищена;

 – коли по сусідству – виробниче підприємство, і його техніка дає небезпечні викиди при відключенні або роботі верстатів, двигунів, зварювальних апаратів або часті і різкі скачки напруги в вашій мережі.

 – коли ви самі – виробництво, щоб мережа перестала просідати в момент запуску двигуна (обмежувати максимальний вихідний струм в навантаженні);

 – коли потрібно покращити форму напруги, щоб зменшити нагрів різних двигунів або гудіння трансформаторів у споживача;

 – коли потрібно повертати електроенергію в мережу, наприклад – якщо у вас є сонячна електростанція;

 – коли особливо мало місця для монтажу, але потрібен потужний стабілізатор

 – для компенсації реактивної потужності, якщо в офісі перевищено допустимий ліміт споживання реактивної потужності (наприклад, багато ЛДС з дроселями)

 – коли потрібно забезпечити стабілізацією велике виробництво, так як Quant вміє працювати в групі паралельно, дозволяючи робити трифазні кластери до 0,5 МВт потужності і більше;

 – коли потрібно домогтися 100% захисту споживачів;

02.

Принцип роботи

Щоб не трапилося на вході – напруга на виході буде завжди стабільною і рівною без перенапруг – особливо короткочасних, які небезпечні для електроніки і можуть викликати її відмови, залишаючись «неспійманими» для тиристорних / симісторних / релейних / сервопривідних стабілізаторів.

При підвищеній напрузі в мережі проблем з втратою потужності немає. Стабілізатор видасть свою паспортну максимальну потужність завжди.

Так як це побутовий стабілізатор, то потужність його не знижується, але знижується потужність, яку мережа може дати йому для передачі в навантаження. Якщо ваш вхідний автомат розрахований на 40А, то при 220В в мережі вона може видати 8800 Вт потужності. Якщо мережа просяде до 110В – то вона може віддати вже тільки 4400 Вт потужності, як перетворення напруги на струм. Більше ніж 40А струму Ви від такої мережі відібрати не зможете – згідно з договором з постачальником енергії.

Принцип такий – якщо раптово на вході з’явилося щось дійсно небезпечне – спочатку його обмежувати до безпечного для самого стабілізатора рівня (на практиці це імпульси не вище 600В або змінну напругу ефективним значенням нижче ніж 380), після чого стабілізатор доводить ці значення до номінальних, так як його принцип роботи дозволяє йому «встигати» за скільки завгодно швидкими стрибками напруги, аби вони не перевищували небезпечних для нього значень.

Тільки тоді, коли вийшов з ладу стабілізатор. Без крайньої необхідності не потрібно користуватися режимом «Транзит». І все ж, якщо користуєтеся – вимкніть ніжну електроніку з мережі, швидше за все Вам в такі моменти потрібно тільки освітлення. Пам’ятайте – стабілізатор без причини не відключає собі вхідний автомат. Швидше за все, якщо відключив – ситуація в мережі аварійна. Якщо ж він відмовив – це теж говорить про це ж. В аварійній ситуації (обрив нуля, замикання фази на нуль при аварії повітряної лінії або лінії в багатоповерховому будинку) – режим «Транзит» не забезпечує достатнього захисту.

Так, працює, але в цьому режимі він не доводить рівень потужних імпульсів до номінального значення, а лише до 530В – 550В. Безпека електроніки, що відповідає так званій кривій «СВЕМА» – він забезпечить з великою ймовірністю, але більшість електроніки, на жаль, відповідає цим кривим в повному обсязі, справжню безпеку можна отримати тільки при безперервній підтримці номінальної напруги 220-230В, навіть без коротких перевищень, навіть на кілька мікросекунд.

Так, витримує короткочасні перевантаження до 25% від номіналу протягом 10 секунд. Витримує так само і КЗ (коротке замикання) на виході, при цьому віддає максимальний струм (до 200% номіналу) протягом до 0,5 сек.

Коли перевищення допустимого перевантаження – відключається вхідний автомат.

Коли КЗ на виході – відключає вихід, вважаючи це підключенням потужного навантаження з великим пусковим струмом. Але перед цим, повторює спробу стартувати 10 разів з інтервалами по 6 сек. Такий режим дозволяє уникнути загоряння проводки через нагрівання струмом короткого замикання, підвищує безпеку, але при цьому дозволяє стартувати навантаженню, пускова потужність яких перевищує потужність стабілізатора (вихідна напруга в момент старту буде сильно падати, пам’ятайте про це. Це не штатний, а додатковий режим, краще купувати стабілізатор з запасом на пускову потужність, як традиційно завжди і роблять).

03.

Цікаво знати

Коли через стабілізатор Quant живиться якийсь потужний верстат, промисловий вентилятор, компресор або потужний насос – в момент старту коли струм максимальний а напруга мінімальна (просаджені навантаженням) – стабілізатор дасть можливість м’яко стартувати навантаженню. Природно, його вихід при цьому «просяде» на час пуску, тому потрібно буде або терпіти коротку «просадку» освітлення, або живити потужне навантаження окремим стабілізатором, а освітлення – окремо.

Для виробництва оптимально розбити потрібну потужність на частини: для освітлення, комп’ютерів, іншої електроніки – і верстатів, зварювання, інших «заважаючих» споживачів, і ставити не один потужний стабілізатор – а два менш потужних.

Тому що під час пуску двигун вимагає лише кратно збільшеного струму, а не потужності. Стабілізатор дає йому збільшений струм, знижуючи вихідну напругу, після розгону ротора, напруга зростає до номінального значення і далі – стабільно і точно підтримується. При цьому по входу перевищення потужності немає, і, відповідно – немає і перевищення споживаного струму з мережі.

Можете заощадити гроші, якщо платите за реактивну потужність в офісі або на виробництві. Побутовий споживач за реактивну енергію не платить зовсім. Його лічильник не враховує її, так що в побуті економії не буде. Але при сильно перевантаженій мережі принаймні Ваше споживання з неї стане на 2-3А менше, так як хоча б від Вашого навантаження хоча б реактивні струми стануть менше навантажувати мережу.

Щоб коректно працювала Ваша чутлива до перешкод електроніка. А також знижується навантаження сильно «просадженої» мережі, поліпшується форма вихідної напруги, гасяться гармоніки. Звичайно, основну частину роботи по покращенню форми вихідної напруги робить сам стабілізатор.

Стабілізатор напруги Quant – стабілізатор миттєвої дії. Він не має затримки для регулювання напруги на виході. Можна також сказати, що він не реагує на скачки і викиди на вході – що б не відбувалося, виходу не стосується, на ньому завжди номінальне значення напруги – 220 або 230В.

Це робота кількох стабілізаторів на одну лінію, на загальне навантаження, об’єднуючи їх виходи через спеціальний пристрій, що потрібно погодити (окремо сплативши, або у вигляді бонусу при покупці декількох стабілізаторів, в залежності від умов покупки).

 – коли потрібно поліпшити захищеність від небезпечних потужних викидів напруги на виробництві

 – коли потрібно підвищити живучість системи, в цьому випадку встановлюють велику потужність стабілізаторів, ніж споживає навантаження, тоді відключення частини з них не впливає на роботу системи.

 – коли потрібно набирати будь-яку потрібну потужність, скажімо, коли виробництво розрослося можна до купити стабілізатор потрібної моделі. Це вигідніше, ніж ставити один потужний стабілізатор, так як захищеність кластера з стабілізаторів QUANT зростає при паралельному включенні.

Потужності стабілізаторів складаються, споживання навантаження ділиться рівно на всі паралельні стабілізатори без втрат.

Крім того, якщо один з стабілізаторів відключити – потужність миттєво розподіляється рівномірно за рештою, підвищуючи живучість системи.

Звісно так! Обслуговування такої системи – простіше, вага і габарити окремих частин спрощують логістику, і навіть без запасу потужності система зберігає працездатність на меншій потужності (або можлива гаряча заміна одного лише блоку з кластера, що теж спрощує обслуговування і не залишає без живлення об’єкт).

Стабілізатор Quant з генератором не працює. Тому, монтаж стабілізатора Quant потрібно робити до дизель-генератора.

Примітка: дизель-генератори бувають різними за якістю виконання. Потужність «номінальна» раптово може виявитися насправді меншою, ніж очікувалося за інструкцією генератора. Якщо вихід генератора «просідає», тобто його власне регулювання напруги не справляється – то це означає, що він перевищив його номінальну потужність. Стабілізатор в цьому випадку – марний, він не витягне більше потужності, а просадить вихід ще більше. Потужності зайвої не буде де взяти. Потрібно знизити навантаження на генератор або взяти більш потужний генератор, керуючись практикою, а не його рекламою. Тоді знову стабілізатор буде не потрібен, тому що і так напруга генератора підтримується номінальною.

Коли потужний генератор живить ціле виробництво і частина потужності споживає офісне обладнання (комп’ютери, освітлення, камери відеоспостереження та ін. ніжну електроніку), то в цьому випадку, цю частину споживачів також не можна живити через стабілізатор. Завжди консультуйтеся попередньо з нашим бренд менеджером.

Відрізняється тим, що точно обмежує напругу, не допускаючи жодних навіть коротких перевищень безпечного рівня. Що гарантує виживання в наших мережах самого стабілізатора і його навантажень, будь то хоч китайська зарядка для мобільного телефону або дороге медичне унікальне електронне обладнання, комп’ютер або ноутбук.

04.

Додатково

Там нема чому гудіти або дзижчати при робочій температурі до 65 ºС. Якщо температура вище – в стабілізаторі включається вентилятор для активного охолодження, але через високий ККД стабілізаторів він не працює на максимальних обертах, а тільки допомагає природному охолодженню.

За рахунок застосування нових технологій і сучасних комплектуючих вдалося досягти суттєвого скорочення у вазі і габаритах у всьому модельному ряді.

За рахунок подвійного перетворення вхідної напруги. Під час подвійного перетворення знищуються всі шкідливі впливи на вихідне навантаження.

Але головне – за рахунок спеціального поглинача небезпечних імпульсів і перенапруг на вході стабілізатора, жорстко обмежуються будь-які перенапруги на безпечному для самого стабілізатора рівні, після чого він в змозі підтримувати вихідну напругу точно в номіналі. Унікальна властивість обмежувача-поглинача в тому, що він розрахований з запасом на весь термін служби стабілізатора, не обмежує кількість спрацьовувань і не містить частин, що зношуються (картриджів) які вимагають заміни, як традиційні «УЗИП».

Основна гарантія тільки 5 років. Також можна отримати додаткову гарантію якщо зареєструвати серійний номер стабілізатора.

Термін служби або ресурс стабілізатора Quant не менше 12 років з моменту початку експлуатації.

Термін служби стабілізатора Quant забезпечується ретельним вибором брендових комплектуючих і ретельно розрахунком їх режимів роботи при розробці. А також модульною конструкцією, що дозволяє по ходу збірки неодноразово тестувати спочатку окремі модулі, після зібраний виріб, і після цього – прогін на стенді. Складальник кожного наступного етапу ще раз перевіряє роботу попереднього етапу складання. Регулювальник повертає виріб, якщо прилад в чомусь поводиться не так, як повинен відповідно до інструкції з перевірки при налаштуванні (але подібне трапляється досить рідко).

Сервісний центр знаходиться в м.Львів, вул.Зелена, 238 в приміщенні магазину “ЕлектроПатрон”. Якщо виріб відмовив – користувач отримує заміну.

05.

Робота з сонячними електростанціями

Quant буде працювати з СЕС, як по входу, так і по виходу. Тобто якщо на лінії у сусідів є СЕС і вона створює проблеми у вигляді стрибків напруги кожен раз, коли спрацьовує захист її інвертора від перенапруги (наприклад при занадто яскравому сонці), то ці різкі скачки напруги може усунути тільки інверторний стабілізатор, наприклад Quant.

В іншому випадку, підключення СЕС на вихід стабілізатора з метою «прокачування» потрібної кількості енергії через слабку лінію, щоб підняти в ній напругу допустимо тільки для виділеної лінії. В протилежному випадку може вийти з ладу техніка у сусідів на цій (спільній) лінії (Quant при зворотному включенні може видати в лінію до 350В, якщо обраний такий поріг відключення в налаштуваннях стабілізатора).

Так, стабілізує, але сонячний інвертор, який призначений для власного використання, вже має стабільну вихідну напругу, яка не потребує додаткової стабілізації. Якщо недостатньо сонячної енергії і напруга менша за норму, то стабілізатор не зможе допомогти, оскільки генерується недостатньо енергії, щоб підтримати необхідну номінальну напругу.

Так. При цьому інвертор краще підключати як годиться – в лінію, а стабілізатор буде вже харчуватися від цієї ж лінії. Якщо напруга в лінії така, що сам інвертор не може запуститися, то тоді інвертор може бути підключений на вихід стабілізатора, але поріг відключення по входу в стабілізаторі при цьому слід виставити на безпечний рівень –  260-270 В, інакше ті споживачі, які крім вас живляться від цієї ж лінії, отримають небезпечну напругу для свого обладнання.

Так, і замінити Quant в разі проблем з СЕС у сусіда майже нічим, оскільки при надмірному сонячному освітленні, коли спрацьовує захист інвертора СЕС по перенапруження на виході, скачки бувають дуже різкими і великими за амплітудою. Звичайний стабілізатор може навіть посилити проблему, а побутовий, такий як Quant, – легко впорається і забезпечить 220 (230В) на виході, без стрибків і коливань.

Так, це може бути причиною для такого підключення, хоча у сонячного інвертора є, як правило, свій захисний механізм від аварійних ситуацій і потрапляння на вихід високої напруги.