Блог-UA, Технічні особливості

Стабілізатори напруги Quant: компенсатор реактивності (соціальна функція і економія)

Стабилизаторы напряжения Quant / Стабілізатори напруги Quant

Інверторні стабілізатори напруги Quant – це одні з найкращих за якістю роботи і функціоналу стабілізатори на ринку України. Існує традиція в подібні товари закладати соціальні функції, що приносять користь не тільки самому користувачеві, але й його оточенню. Наприклад, купуючи гібридний «Лексус» сам покупець міг і не думати про економію бензину на ньому. Однак, цю економію він отримає, а суспільство отримає значно менше шкоди від вихлопних газів гібридного автомобіля. Популярність електромобілів, незважаючи на початкові тимчасові незручності з зарядкою (мережі зарядок раніше не були поширені), забезпечувалася на чималу частину теж бажанням не гадити в атмосферу.

Стабілізатор напруги Quant піклується не тільки про самого споживача, але й про електропостачання в цілому. Також він додатково може заощадити споживачеві трохи грошей, якщо він платить за реактивну потужність (офіс, виробництво), але це вже не завжди, оскільки побутовий споживач за реактивну енергію не платить зовсім, оскільки її побутовий лічильник не враховує.

Компенсатор реактивності в стабілізаторі напруги Quant здатний компенсувати від 2А до 3А реактивного струму (при низькій напрузі в мережі – більша компенсація). Ці значення приблизно дорівнюють значенню реактивної складової 20 ламп денного світла з дроселями, потужністю по 40Вт. Без компенсатора вони споживали б приблизно 5.5А, з ним – 3,5А. Максимально за місяць може бути скомпенсовано до 500ВАр * год реактивної потужності. Іноді цього вистачає, щоб увійти в показник COS «фі» щодо неперевищення споживання її, і уникнути оплати за зайву генерацію реактивної потужності в офісі або на малому виробництві. Звісно це не замінить компенсаторів на великому виробництві, там інший підхід (хоча самі стабілізатори напруги Quant можуть забезпечити стабілізацією велике виробництво, оскільки вміють працювати в групі паралельно, а струми компенсації при цьому складаються).

Додатково компенсатор потужності працює як фільтр перешкод з електромережі та покращує форму напруги. Цікавий факт: при масовому впровадженні реактивних компенсаторів в Індії «знайшлося» додатково 30% генеруючих потужностей. Тобто це прямі втрати, які виникали в  лініях передач, трансформаторах і обмотках генераторів. В цьому і є соціальна функція – якщо б кожен стабілізатор в кожному будинку (скажімо з кінця минулого століття хоча б) був оснащений таким же компенсатором реактивності, то виробники таким чином істотно поліпшили б якість мереж, зменшили просадки при високих навантаженнях і втрати для постачальників електроенергії.

Back to list

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *