Блог-UA, Новини, Технічні особливості

Стабілізатори напруги Quant: непомітність

Жоден будинок / квартира не буде комфортним, якщо електроживлення не буде якісним, тобто не мигатимуть лампи, не будуть збиватись з нормальної роботи побутові електроприлади. Повна непомітність роботи стабілізатора напруги – мрія користувача, адже зручно підключити його один раз і забути про його існування – завжди 220В в розетках і не хвилюєшся за життя своїх електронних приладів.

Розглянемо типи стабілізаторів напруги і рівень їхньої непомітності.

Тип: непомітні (зате дуже дешево)

Непомітність – це властивість найдешевших стабілізаторів напруги, зазвичай китайського виробництва (з надзвичайно вузьким діапазоном стабілізації і повільною реакцією на скачки вхідної напруги, як, наприклад, сервопривідні стабілізатори). Це означає, що після встановлення такого стабілізатора напруги, непомітно, є він чи ні, тому що проблеми з напругою залишились практично такими ж, як без стабілізатора. Якщо напруга змінюється дуже повільно, або постійно завищена / занижена, то такий стабілізатор все ж справляється, проте до першої проблеми, стрибків або викидів.

Тип: помітні (релейні і тиристорні стабілізатори)

При зростанні класу стабілізатора напруги він може стати помітним, як в хорошому, так і не дуже хорошому сенсі слова. До помітних належать прості тиристорні ступінчасті стабілізатори напруги, з малим числом ступенів стабілізації. При реагуванні вони перетворюють повільну зміну напруги в  щодо плавні зміни напруги в мережі в різкі скачки, правда – вже в межах норми по ГОСТ. Великі зміни на вході зводяться до відносно прийнятним. Різкі короткі викиди, початок різкого стрибка – пролітають наскрізь в навантаження.

Тип: майже помітні (тиристорні стабілізатори напруги преміум-класу)

Є і так звані «матричні», більш складні та ефективні тиристорні стабілізатори, які частково виявляють властивість «непомітність». Такі стабілізатори напруги виконують свою корисну роботу, підвищуючи якість електроживлення, позбавляючи напругу від різких стрибків і плавних змін напруги з високою точністю. При їхній роботі навіть миготіння ламп розжарювання не завжди можна помітити (світлодіодні лампи без драйверів більш чутливі, деяке мерехтіння все ж буде).

Тип: непомітні (стабілізатори подвійного перетворення)

Стабілізатори напруги інверторного типу, зокрема Quant працюють непомітно, тобто відстежити їх роботу при нестабільній вихідній напрузі не вийде, адже на виході користувачі таких стабілізаторів завжди матимуть стабільну напругу з точністю 0,5%.

Back to list

Залишити відповідь