Блог-UA, Технічні особливості

Стабілізатори напруги Quant: захист від перенапруг як щит

Стабилизаторы напряжения Quant / Стабілізатори напруги Quant

У статті під назвою: «Непомітність або скритність» було згадано, що стабілізатори напруги мають властивість захисту від аварійних викидів напруги «ціною свого життя». Але набагато краще, коли без самопожертви, щоб стабілізатор напруги продовжував вірно служити й надалі. Для цього стабілізатори напруги Quant використовують спеціальний поглинач / обмежувач небезпечних імпульсів напруги.

Принцип роботи стабілізатора Quant наступний: якщо раптово на вході з’явилося щось дійсно небезпечне, то спочатку його обмежують до безпечного для самого стабілізатора рівня (на практиці це імпульси не вище 600В або змінну напругу ефективним значенням нижче ніж 380), після чого стабілізатор доводить ці значення до номінальних, так як його принцип роботи дозволяє йому «встигати» за швидкими стрибками напруги, аби вони не перевищували небезпечних для нього значень. Таким чином, один побутовий стабілізатор напруги здатний поглинути імпульс, який несе струм до 250А в імпульсі та утримувати його на безпечному рівні напруги. Спеціальний поглинач енергії при цьому може без шкоди для себе багато разів поглинати до 30000Дж енергії. Також поглинач при перевищенні рівня змінної напруги (переплутані фази з нулем на вході, обрив нуля, замикання фази на нуль тощо) після утримання протягом деякого часу приймає рішення відключити вхідний автомат стабілізатора.

Існуючі на ринку захисні пристрої від імпульсів (ПЗІП, пристрій захисту від перенапруг) зазвичай можуть спрацьовувати лише кілька разів, після чого потрібно замінити змінний картридж. А на виробництві подібних імпульсів може за день приходити з мережі сотні і навіть тисячі (якщо на виробництві функціонує електрозварювальний цех). Такі імпульси називаються комутаційними перенапруженнями і надійного захисту від них до сьогодні не було придумано. Існували ДБЖ подвійного повного перетворення, старі ферорезонансні стабілізатори та популярні за кордоном потужні і важкі фільтри, проте це все застаріла і габаритна техніка, яка гуде, тому рішення досить сумнівне.

Сучасні інверторні стабілізатори напруги Quant, а також аналогічні стабілізатори першого покоління забезпечують цю опцію безпеки витончено, надійно, безшумно та протягом всього терміну служби стабілізатора.

Звичайний для сучасних стабілізаторів (починаючи з минулого століття) захист від перенапруги на виході і вході – теж застосовується, але як було вже зазначено вище – її швидкодію для ніжної електроніки 21 століття в брутальних електромережах 20 століття недостатньо. Фактично, це вбудоване в стабілізатор «реле напруги», тільки воно не повертає його в роботу після спрацьовування, а відключає вхідний автомат стабілізатора зовсім.

При звичайній роботі стабілізатора напруги на виході не буде ніяких перевищень напруги, а ось якщо користувач включив режим «Транзит», то тоді він позбавить себе максимального захисту, яку давало йому подвійне перетворення.

Режим «Транзит» призначений для можливості вмикання освітлення в разі несправності стабілізатора та у випадках, коли потрібно забезпечити користувача стандартним захистом від перенапруг, знизивши шанси пошкодження його апаратури (наприклад, стабілізатор буде відключатися при попаданні на його вхід напруги вище ніж 380В.

Back to list

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *