Блог-UA, Технічні особливості

Стабілізатори напруги Quant: захист по струму (захищаємо себе і сусідів)

Стабилизаторы напряжения Quant / Стабілізатори напруги Quant

Стабілізатори напруги Quant мають кілька видів захисту по струму: швидкий (з режимом «ЕКО»), повільний, вхідний і вихідний.

Повільні захисти дають можливість стабілізатору короткостроково віддати струм більше номінального, наприклад для запуску потужних навантажень з великим пусковим струмом. Особливостей у них немає, адже при тривалому перевантаженні стабілізатор знеструмлює вихід і через кілька секунд робить повторну спробу запуску. Після кількох таких спроб стабілізатор напруги починає думати, що на його виході коротке замикання і відключить вхідний автомат. Чим більша кратність перевантаження тим менший час відводиться на спробу стартувати (дивіться інструкцію з експлуатації).

Швидкий захист – обмежувач максимального струму. Цікаво, що у мало кого реалізовано швидких захист з такою ретельністю (зазвичай електронні стабілізатори вихідний струм не обмежують, а при перевищенні його відразу відключаються).

Інверторні стабілізатори напруги Quant вміють обмежувати вихідний струм аж до КЗ на його виході, тобто якщо через нього живиться якийсь потужний верстат, промисловий вентилятор або компресор чи потужний насос, то на старті, коли вони являють собою мало не коротке замикання, інверторний стабілізатор навіть при нульовій або малій напрузі на його виході (яка просаджена потужним двигуном) все ж буде давати йому пусковий струм і дозволить легко стартувати.

Припустимо, що користувач часто використовує циркулярну пилу, і кожен раз при її запуску просаджується мережа так, що це відчували сусіди на тій же лінії. Для уникнення такої ситуації в Quant реалізований режим «ЕКО», тобто в моменти пускового перевантаження споживана з мережі потужність дорівнює тій, що на виході стабілізатора в будь-який момент часу. А потужність на виході (повна, активна + реактивна) завжди дорівнює добутку напруги на струм. В момент пуску, коли струм максимальний, але напруга мінімально (просаджена навантаженням) потужність навіть менше, ніж при номінальній напрузі виходу вже після запуску двигуна. Отже, після установки Quant для живлення такого верстата чи двигуна в момент їх пуску мережу перестане просаджувати, а фактично навіть номінальне споживання буде досягатися плавно, а не різким стрибком, що теж сприяє безпеці сусідів від стрибків напруги.

Звичайно пристрої м’якого пуску придумали не ми, подібне рішення вже було, але воно дороге, а у стабілізаторах Quant це безкоштовна, стандартна опція, просто частина звичайного функціоналу самого стабілізатора. Звичайно, стабілізатори напруги не для цього купляють, але немає нічого такого, що було б «занадто» для споживача, якщо це може йому стати у пригоді.

Back to list

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *